Jedním z těch, kdo se zúčastnili závodu, který je podle policie jediným svého druhu v celé Evropě, byl i Přemysl Kubalák z Kaplice.

Ač není profesionálním sportovcem, k účasti ve zhruba pětihodinovém klání, kde závodníci ručkují po lanové dráze ve dvacetimetrové výšce anebo běhají s osmdesátikilovými barely bez jakýchkoliv úchopů, se nenechal svými kamarády dlouho přemlouvat.

Na start extrémního policejního závodu Šumaman, jehož se účastní hlavně členové elitních bezpečnostních a zásahových sborů, se Přemysl Kubalák v sobotu postavil už asi podesáté. „Necítím strach, spíše napětí," svěřil se, než vyrazil na trať, rekreační sportovec, jenž pracuje v soukromém sektoru.

„Závod je náročný na vytrvalost. Kombinace běhu, jízdy na kole a extrémních překážek dá opravdu zabrat. Ale noc před závodem spím vždy dobře," zasmál se Přemysl Kubalák, jenž v posledních dnech trénoval hlavně běh a jízdu na kole.

Ač se svými souputníky z týmu STS Chvojkovice Brod v uplynulých třech letech Šumamana vyhrál, v sobotu obsadil třetí místo. Rychlejší tentokrát byli závodníci z brněnské zásahové jednotky a Plzně.