„V Praze už je akce zajetá a umělci a účastníci se do ní hlasí sami," řekla Bára Hudečková. „Když jsme dali lidem na vědomí, že Zažít Krumlov jinak chystáme, sami se nám ozvali snad jenom dva, zbytek jsme oslovovaly samy. Ideálně by to mělo fungovat tak, že se lidi budou hlásit sami, že se chtějí zapojit."

Krumlováci je ale na holičkách nenechali. Ještě než padla jedenáctá, kdy akce „Zažít Krumlov jinak" oficiálně vypukla, byla v Panské ulici v centru města hlava na hlavě. „Ještě jsme ani nestihli všechno vyložit, a už tu byl opravdu nával," popsala v sobotu navečer Martina Bodláková. „Všichni jsou z toho nadšení, chodí za námi spousta lidí s tím, že se jim to moc líbí, osobně nám byl dokonce poděkovat i starosta města Dalibor Carda. Takže příští rok nám asi nezbude než to uspořádát znovu."

„Ulice je nám ale malá," smála se MartinaBodláková. „Příští rok to asi budeme muset rozšířit." Na Krumlov zažít jinak vystoupilo několik místních muzikantů, přednášku o magické historii města měla Helena Braunová, dětem četli pohádky bratři Zemanovi, promítaly se dokumentární filmy a konal se i pouliční turnaj v ping-pongu, ze kterého v konkurenci přibližně dvacítky hráčů vítězně vyšel Karel Kořán. S přípravou pomohla i Barbora Duchoňová, spolužačka Báry Hudečkové z krumlovského gymnázia, která se ujala malého second-handu nesoucího se v duchu „kus za kus". „Dopoledne věcí spíš přibývalo, lidi oblečení nosili a nechtěli nic výměnou, teď se spíš prodávají, nakonec jsme se dohodli, že bude kus za deset korun," popsala.