Osmnáct zaměstnanců je mimo hru v hradecké nemocnici. Ve středu vyšel pozitivní nález onemocnění COVID-19 u zdravotní sestry ze stanice JIP na interním oddělení. Všichni zaměstnanci i pacienti, kteří se sestrou přišli do kontaktu, byli otestováni. Jejich vzorky byly negativní.

Akutní péče je v nemocnici nadále poskytována v plné výši. Pacienty z interny, kteří vyžadují intenzivní péči, převzala multioborová JIP chirurgického oddělení.

Nemocnice v Prachaticích sice začátkem týdne poslala vinou kontaktu s nakaženými pacientkami třicet sedm lidí z interny do domácí karantény, ale provoz omezit nemusela. Personál i několik pacientů nechala nemocnice testovat stejně jako testuje „podezřelé“ pacienty na příjmu. „U nikoho z nich se COVID-19 neprokázal,“ ujistil ředitel. Příští týden tak může část personálu do práce.

V krumlovské nemocnici karanténa zaměstnanců právě končí. Týkala se osmi sester poté, co byl na COVID-19 pozitivně testován jeden z lékařů. „Karanténa všem končí, kromě jedné sestry, která měla kontakt mimo nemocnici,“ sdělil ředitel Jindřich Florián. „Nemocnice se vrací do normálu.“

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník