Přestože by letos v prosinci oslavil už 85. narozeniny, byl páter Karel Rendl neuvěřitelně vitální. O to více jeho přátele a známé především ve Chvalšinách, kde dlouhá léta působil jako správce místní farnosti, zaskočila zpráva o páterově skonu. S Karlem Rendlem, jenž zemřel 2. května, se lidé naposledy rozloučili ve středu ve chvalšinském chrámu Páně sv. Marie Magdaleny.

Na pohřeb se vydala i Eva Luštická, ředitelka chvalšinské základní školy, kde Karel Rendl dlouhá léta vyučoval náboženství. „Docházel k nám vždy v pondělí na jednu hodinu. Naposledy ve škole byl dva dny před svou smrtí, jako vždy optimistický a dobře naladěný," vzpomněla Eva Luštická, jež se s páterem Rendlem poznala před devíti lety.

„Měla jsem ho obyčejně lidsky ráda, měl vždy vtipné a trefné postřehy k aktuálnímu dění. S kolegyní jsme ho zvaly na všechny akce ve škole i různá posezení s kolegy. Dorazil vždy. I kdyby měl přijít jen na chviličku, tak přiběhl," řekla Eva Luštická. „Ač věřící nejsem, budu ho ve škole moc postrádat," doplnila.

Karel Rendl se narodil v Tvrdoslavi u Velhartic na Klatovsku. Na kněze byl vysvěcen 24. 6. 1956 v Litoměřicích a poté přešel do českobudějovické diecéze.

Jako kooperátor působil v Prachaticích, krátce i v Sušici, jako administrátor pak ve farnostech Omlenice, Rožmitál na Šumavě, Čkyně, Malenice, Netolice, Strunkovice nad Blanicí, Světlík a Svéraz.

Od 1. 5. 1973 až do své smrti působil coby administrátor ve Chvalšinách. Odtud spravoval i farnosti Ktiš, Brloh, Jablonec, Ondřejov, Vitěšovice, Boletice a Polná na Šumavě, byl také výpomocným duchovním v Českém Krumlově.