Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Českém Krumlově v uplynulých dnech zahájili trestní stíhání dvojice žen (ročník 1976 a 1997) z Českokrumlovska. Viní je z toho, že se jako představenkyně jednoho ze spolků na Kaplicku, chtěly neoprávněně obohatit tím, že prodají veškerý majetek, kterým spolek disponuje.

„Prodej se přitom snažily obhajovat tak, že tím vlastně zachrání činnost, které se spolek věnuje. Jejich na první pohled dobrý skutek měl však háček. Majetek prodávaly za zcela nevýhodných podmínek. Hodnota majetku spolku byla totiž stanovena na více než devět milionů korun, přičemž dohodnutá prodejní cena se pohybovala v částce jen okolo tří set tisíc korun,“ zmínil tiskový mluvčí policie Miroslav Šupík. Dodal, že tuto částku se následně obě ženy snažily více než stonásobně zhodnotit tím, že majetek spolku nabídly ke koupi jedné z developerských společností.

Zdena Hadrbolcová na zahradě své chalupy ve Výhni na Českokrumlovsku v létě roku 2012.
Tenis, chalupa u Kaplice a lázně Třeboň. To byly letní lásky Zdeny Hadrbolcové

V té době se však případem začali zabývat kriminalisté, kteří následně obě ženy obvinili ze spáchání zločinu Zpronevěra ve stádiu pokusu. Oběma ženám tak nyní v případě prokázání viny u soudu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.