Po patnácté hodině si situace začíná měnit na Českokrumlovsku a Kaplicku. „Události nám narůstají s tím, jak začíná foukat vítr," upřesnil Pavel Rožboud, šéf českokrumlovských hasičů. „V současné době už máme výjezd na všech stanicích. Že na Kaplicku nic nebylo, už neplatí, a událostí postupně přibývá. Jsou to polámané stromy, utrhané plechy i střechy. Zatím nejde o nic katastrofického, ale přihodit se může cokoli. Zrovna vyjel žebřík do Horní Plané na uvolněné plechy ze střechy." Vítr přišel od severozápadu, takže na Krumlovsku a Kaplicku se projevil později. "U nás sílu ukázal nejprve na Hornoplánsku a Frymbursku po obědě, teď to postupuje na Kaplicko," doplnil Pavel Rožboud. 


„Na Lipně fouká, a to dost, ale zatím nevím o tom, že by padaly stromy nebo vítr něco odvál," sdělil včera odpoledne Jiří Falout ze společnosti Lipno Servis.
Na Českokrumlovsku se žádné velké drama nedělo. O tom ujistil včera kolem 14. hodiny Slavomír Smieško, dispečer českokrumlovské Správy a údržby silnic.
„Odpoledne už jsou silnice holé a mokré, sjízdné bez omezení, ale padají stromy. Teď o tom máme od policie nahlášené případy mezi Horní Planou a Hodňovem nebo mezi Mokrou a Květušínem. Na E55 sníh nepadal prakticky vůbec, pouze na Lipensku. Chvilkami byl nesjízdný hořický kopec. Plužili jsme a solili celou silnici č. 39 až do Želnavy, ale problémy byly jenom ve velkých kopcích."

Pavel Rožboud, ředitel Hasičského záchranného sboru Český Krumlov, v úterný krátce po poledni doplnil:
„Z Jihočeského kraje jsme na tom nejlíp. Nejvíc nás dnes zaměstnává vítr na Lipensku v okolí Horní Plané a směrem na Světlík. Strom přes cestu spadl také ve Větřní a ve Hřbitovní ulici se utrhl plech z plotu. Na Kaplicku a Křemežsku je klid. Něco leží na elektrickém vedení, některá vozidla zatarasil spadlý strom. Kluci projíždí silnice a postupně stromy odstraňují. Venku máme dobrovolné hasiče z Horní Plané, Černé v Pošumaví, dokonce vyjeli i hasiči z Hořic na Šumavě."

Během noci na úterý 31. března napadlo na různých místech Šumavy několik centimetrů sněhu. Kvildský starosta Václav Vostradovský upřesnil, že šumavskou Kvildu zasypalo přibližně deset centimetrů.

Silnici od hraničního přechodu Strážný směrem na Strakonice blokují kamiony. V okolí Horní Vltavice a Kubovy Huti napadlo asi pět centimetrů sněhu a silnice je průjezdná jen s velkou opatrností. „Byla to nejhorší cesta za letošní zimu," potvrdil Jaroslav Pulkrábek, který trasou Horní Vltavice – Vimperk jezdí denně do práce. „Kamiony na každém kroku. Jelo to velmi pomalu. Některá nákladní auta měla mezi sebou rozestupy a dalo se prokličkovat, některá však stála těsně za sebou," popsal cestu.

První kamion neprojel vozovku už v pondělí okolo jedenácté večer. V úterý ráno je jich na trase podle mluvčí policie Martiny Joklové zhruba deset. „Není tam hlášena žádná nehoda, silnice je s opatrností sjízdná," konstatovala. Cestáři mají podle slov Martina Grožaje v terénu dvanáct vozidel. „Než se stihly vozovky uklidit sníh je rozježděný a zledovatělý, s tím si kamiony poradit neumějí a vozovka se je z části zablokovaná," zhodnotnotil s tím, že jedno auto ve stoce poblíž Solné Lhoty se bude vyprošťovat. Komplikace silničáři zaznamenali po celé trase ze Strážného do Vimperka. Miroslav Pecka z Lenory potvrdil, že silnice jsou pod sněhem, ale toho prý rychle ubývá. „Teploty už jsou nad nulou, a tak sníh odtává," ujistil.

 Frymburská profesionální jednotka tahala od 6:57 hodin u Milné z příkopu havarovaný osobní automobil značky Opel Corsa.

Jihočeští hasiči tak vyjeli k několika dopravním nehodám a od rána do 11:30 hodin odklidili také z vozovek několik spadaných stromů. Stromy padaly na Strakonicku u obcí Dražejov a Lažánky, hasiči vyjeli také na Českobudějovicku, a to do Neznašova, a zasahovali i na Prachaticku v obcích Vícemily, Stachy a Volary.

Na hlavní silnici vedoucí z Českých Budějovic na Písek došlo v ranních hodinách k vážné dopravní nehodě. U obce Plástovice se střetly nákladní a osobní automobil. V osobním autě zůstala zaklíněna zraněná osoba. Operační středisko HZS Jihočeského kraje k nehodě vyslalo hasiče z obou směrů, a to jak z Českých Budějovic, tak z Vodňan. Zraněného řidiče hasiči vyprostili během několika minut pomocí speciálního hydraulického zařízení. Okamžitě byl předán zdravotníkům a transportován do nemocnice. U havarovaných aut hasiči zároveň provedli protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Po osmé hodině ranní pak hasiči předali nehodu policistům. Ti si vyžádali další zásah hasičů krátce před 10. hodinou, kdy ukončili šetření nehody. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné, která provedla úklid vozovky.

S nutností vyproštění zraněných osob byla na tísňovou linku krátce před 7. hodinou ranní ohlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů. K nehodě došlo na silnici E55 na obchvatu Veselí nad Lužnicí. Srazily se zde auta značek Citroen a Peugeot. I přes původní ohlášení nakonec zasahující hasiči ze stanice Soběslav nemuseli z havarovaných aut nikoho vyprošťovat. Zdravotníci ZZS do nemocnice převezli tři zraněné osoby. Hasiči oba vozy, kdy Peugeot skončil daleko od vozovky v příkopu, zajistili proti požáru a na vyteklé provozní kapaliny na vozovku použili sorbent. Nehoda se stala na silnici s velmi hustým provozem, hasiči proto museli v místě nehody řídit provoz kyvadlově. Nehodu na místě šetřili policisté. Po ukončení jejich šetření jednotka HZS pomocí navijáku z cisterny vytáhla Peugeot zpět na vozovku a pak pomohla s naložením aut na vůz odtahové služby.

Táborští profesionální hasiči byli v 7:26 hodin vysláni k obci Chýnov, kde na silnici I/19 ve směru na Pelhřimov tahali z příkopu kamión. Hasiči kamión i s návěsem vytáhli pomocí tažné tyče na vedlejší komunikaci.

Šumavský skiareál Hochficht, odkud jeho správci hlásili po ránu hlásí husté sněžení, má 5 cm čerstvého prašanu.