A že se jich sešlo mnoho. Například v únoru 2010 vystoupala regionální nezaměstnanost na více než jedenáct procent. Což byl rekord.

Na přelomu ledna a února se totiž v regionu ucházelo o práci 4059 zájemců. To bylo absolutně nejvyšší číslo v historii českokrumlovského úřadu práce. Druhé nejvyšší číslo, a to 3814 uchazečů, úředníci zaznamenali v lednu roku 2006.

Pátralo se po tajemství Perchty a v Krumlově začal čínský rok Tygra

4. únor 2010 - S podezřením na úraz páteře odvezla letecká záchranná služba muže středního věku z Vyššího Brodu do českobudějovické nemocnice. Zranění si přivodil poté, co při odklízení sněhu ze střechy zřejmě uklouzl a spadl dolů, přímo na chodník pod domem.

5. únor 2010 – Čerstvé údaje pravily, že Českému Krumlovu dluží lidé i firmy dvacet milionů korun a dluhy neubývají, naopak rostou. V městské kase chybělo v tyto dny chvíli bezmála deset milionů korun, které dosud za poslední roky nezaplatili lidé na různých pokutách, poplatcích nebo exekučních nákladech. „Vedle toho vedeme na dočasně nedobytných pohledávkách částku 3,1 milionu korun,“ připomněl Jiří Pavlíček, vedoucí českokrumlovského odboru financí.

9. února 2010 – Deník začal společně se čtenáři pátrat po tajemství dosud nerozluštěného nápisu na obraze údajné Perchty z Rožmberka. Pověst praví, že ten, kdo vyluští tajemný nápis, vysvobodí Perchtu z jejího prokletí a ona mu za to ukáže rožmberský poklad. Během příštích tří měsíců se skutečně objevil i jeden ze čtenářů, který přinesl šokující odhalení několika různých poselství. Nicméně, poklad zatím nikdo neobjevil.

Šedesát bezprizorných psů, dvanáct krav a pět zubožených koní zůstalo po svém zesnulém chovateli v Mostkách u Kaplice. O jejich odchyt, nakrmení a další péči se museli postarat policisté, kynologové a personál českokrumlovského útulku pro opuštěná a zatoulaná zvířata.

16. února 2010 – V noci ze soboty na neděli přivítal Český Krumlov nový čínský rok, tentokrát ve znamení tygra. Už potřetí za sebou se totiž v Městském divadle konal festival, který do města přivezla čínská zpěvačka Feng-yün Song.

Fotovoltaické elektrárny rostly jako houby po dešti, Špidla uspěl i neuspěl

Na konci února rozhodli delegáti nominační konference, že o hlasy voličů se na Českokrumlovsku bude v podzimních volbách do Senátu ucházet za ČSSD Vladimír Špidla. Do role jeho náhradníka pasovali delegáti třiatřiceti hlasy primáře interního oddělení českokrumlovské nemocnice Jindřicha Floriána.

Podzimní senátní volby nakonec v regionu vyhrál Tomáš Jirsa (ODS). Jindřich Florián zase zabodoval v komunálních volbách a stal se jedním z českokrumlovských radních. Jen Vladimír Špidla neuspěl nikde.

S fotovoltaickými elektrárnami jakoby se roztrhl pytel. Velmi často se tak děje za vzájemně výhodné symbiózy mezi provozovatelem a obcí. Kromě elektrárny u Kájova se přítomností speciálních panelů pyšní i Světlík a mnoho dalších obcí regionu. V naprosté většině si přítomnost elektráren ve svém katastru pochvalovaly. Alespoň zpočátku ano.

5. března 2010 - Hlavní soudní líčení, jehož cílem bylo určit viníky tragédie dvou spadlých sil v areálu společnosti ZZN Pelhřimov v Omlenici na Kaplicku, soudkyně Jitka Juřicová odročila. Jako důvod uvedla, že se k výslechu nedostavili všichni předvolaní svědci. Ovšem ani v odročeném líčení na konci března rozsudek nepadl a nestalo se tak ani do této chvíle.

Na konci března zemřela v českokrumlovském psím útulku Rita, fenka rotvajlera, kterou dosud neznámý řidič na konci července 2007 těžce zranil u Kaplice. I přesto, že zažila neuvěřitelné bolesti a následkem zranění měla až do konce života takřka bezvládné zadní nohy, předvedla, co to znamená síla vůle a statečnost, kterou by jí mohl závidět i leckterý člověk.