Vedení města nyní hledá cesty, jak vyřešit situaci na zimním stadionu. Poté, co jej odmítli zastupitelé prodat soukromému investorovi je nyní nutné odpovědět na otázku kudy dál?

„Pracovně jsme zatím řešili různé varianty,“ okomentoval výsledky pondělního jednání rady města starosta Luboš Jedlička. „Stávající variantu, tedy klubové šatny, si vyřeší hokejový klub, protože je to jeho majetek.

Dále městská varianta, tedy pravděpodobné spravování stadionu obecně prospěšnou společností Pro-Sport. A pak možný prodej. Tedy rozbor, zdali bychom skutečně ušetřili náklady na energie, obsluhu a další provozní režie,“ shrnul Jedlička.

Tyto tři základní rozbory dostaly za úkol projednat sportovní komise města a pracovní skupina, kterou vedení města k tomuto účelu jmenovalo. Výsledky mají být radním předloženy do šestého dubna.

Souběžně s tím vydal i hokejový klub HC Slavoj prohlášení, ve kterém odkládá zasedání své vlastní valné hromady. Ta se totiž měla sejít v březnu a vedení klubu chtělo během ní dát k dispozici své funkce.

Hokejisté s rezignacemi zatím vyčkávají. Stejně tak se už konalo i jednání mezi radními a zástupci hokejového klubu, které inicioval radní Jan Vondrouš poté, co hokejisté na jednom ze zastupitelstev město obvinili z toho, že některá místa na stadionu jsou ve velice špatném až havarijním stavu, který by mohl ohrožovat zdraví i životy návštěvníků.

„Město rozhodně v ničem nepochybilo a žádné takové místo na majetku města v těchto prostorách není,“ okomentoval starosta Luboš Jedlička výsledek jednání.