Biblický příběh narození Ježíše Krista ožil nejen v centru Českého Krumlova, ale i v Horní Plané.

Hezké Vánoce si v předvečer Štědrého dne popřáli lidé na návsi v Mojném u nových jesliček, které vytvořil výtvarník Mirek Raboch za pomoci místních obyvatel Josefa Koclíře a Luboše Beníška.

„Je to způsob, jak místním lidem poděkovat za celoroční práci vedoucí k rozkvětu obce a přespolním ukázat, že i v Mojném je co k vidění,“ uvedla starostka Jana Zoufalá.

Doplnila, že v příštím roce by se měl betlém, kolem něhož 23. prosince pobíhaly zejména k radosti dětí živé kozy, rozrůst o další postavy. Pravou sváteční atmosféru při prvním ročníku další mojenské akce dokreslovala zpěvem koled rodina Vaclíkova, nechyběl ani vánoční punč.

Hned nadvakrát se na štědrý den sešli lidé u Živého Betléma na českokrumlovském náměstí Svornosti. Příběh narození Krista, klanění se tří králů přijíždějících na opravdových živých koních, tady stvárnilo několik desítek účinkujících. A obecenstvo, zpoloviny zaplňující náměstí, neskrývalo nadšení.

"Je to krása a hlavně je vidět, jakou kulturu si tady a v jaké kvalitě, dokáží zařídit sami obyvatelé Českého Krumlova," okomentovala velice trefně jedna z mnohapřihlížejících Hana Pelzová.

Podobné představení mohli vidět i obyvatelé Horní Plané.

Martin Tröster, Zdeněk Zajíček