Jak informovala Johana Turner z tiskového oddělení ČT, z českých herců se ve filmu objeví například Martin Pechlát, Robert Mikluš či Denis Šafařík. „Premiéru koprodukčního projektu odvysílá program ČT1 v neděli 9. října v hlavním vysílacím čase,“ uvedla.

Tragická láska i drogová scéna

Příběh diváky zavede do pohraničního lesa, kde zrovna společně zasahují čeští a rakouští policisté proti nelegální rave party (termín používaný pro taneční zábavy s rychlou elektronickou hudbou a světelnou show, pozn. red.). „Bohužel vše nejde podle plánu a při zásahu tragicky zahyne mladá rakouská policistka Johanna a uprchne drogový dealer zvaný Sicilián. Když mladý český policista Standa najde Siciliánovu mrtvolu, dochází mu, že smrt jeho milované policistky nebyla náhoda,“ nastínila děj.

Start soutěžních kategorií z Rožmberka nad Vltavou
Kolem tisícovky závodníků z Česka i Evropy startovalo na Vltavě v Krumlově

Situace se dále komplikuje, když je nalezen mrtvý také Standův kolega Marek, na něhož padalo první podezření. „Jedinou pomoc nachází v čerstvě penzionované rakouské policistce Gretě, která ho však od vyšetřování na vlastní pěst odrazuje. Standa si je však jist, kdo za sérií úmrtí stojí a má odhodlání to prokázat,“ prozradila Johana Tuner s tím, že česko-rakouský je nejen příběh, ale zároveň i herecké obsazení a prostředí pohraničních oblastí Linecko a Kaplicko.

Spolupráce bude pokračovat

Zločin na hranicích je podle slov kreativního producenta ČT Jana Maxy jeden z příběhů volné řady regionálních kriminálek televize ORF. Rakouský veřejnoprávní vysílatel oslovil ČT s nabídkou natočit jeden díl cyklu v koprodukci jako samostatný, dějově uzavřený detektivní příběh.

Druhý díl detektivní série České televize Místo zločinu České Budějovice v Táboře: Filmaři "zazdili" průjezd na Žižkově náměstí a vybudovali prostor pro bankomat, který gang ukradl.
OBRAZEM: Jak filmaři točili detektivku Místo zločinu České Budějovice

„Po úspěšné spolupráci na výpravné minisérii Marie Terezie jsme se s kolegy z rakouské veřejnoprávní ORF domluvili na oboustranném zájmu pokračovat ve společných projektech v oblasti televizní dramatiky. Zločin na hranicích je první z nich a v jednání jsou další,“ naznačil Maxa.