Senior vyrazil se svými přáteli do lesů v boletickém vojenském újezdu. Tady se však kamarádi rozešli. A zatímco zbytek party se domů vrátil v poledne, po muži nebylo ani stopy.

Houbařovi kamarádi se tak vydali za jeho dcerou. Sdělili jí, že se jim její otec v lese ztratil z dohledu, a tak se vrátili.

Žena podle policejní mluvčí Michaely Pavlíčkové ještě nějakou dobu počkala, zda se její tatínek z lesa sám nevrátí. „Pak ale velmi rozumně ještě odpoledne, kolem 15. hodiny, vše ohlásila hornoplánským policistům," doplnila mluvčí.

Strážci zákona po muži okamžitě vyhlásili pátrací akci. Té se zúčastnilo pět policistů z Horní Plané se dvěma vozidly, dvacet příslušníků armády a osm policistů Vojenské policie s vlastními dopravními prostředky.

Pohřešovaného houbaře našli kolem 16.30 h v osadě Slunečná. „I když ušel pořádný kus cesty, nebyl zraněn a ani nepožadoval ošetření," podotkla mluvčí Pavlíčková.

Dodala, že výhodou pro policisty v této situaci byl fakt, že dcera pohřešovaného nečekala s ohlášením případu do pozdních hodin jako většina rodinných příslušníků v obdobných případech. „Policisté tak měli dostatek času akci zorganizovat a muže najít ještě za světla," uzavřela policejní mluvčí.